Návod jak těžit Electroneum na mobilu

Průkopník v těžení kryptoměn. Proč? Už jenom z toho důvodu, že jediné co potřebujem je náš SmartPhone a aplikaci z GooglePlay.

Electroneum

Návod jak těžit Electroneum na mobilu

Nedávno jsem narazil na kryptoměnu Electroneum, která se dá těžit i na mobilu. Tato kryptoměna je považována za průkopníka v těžení, jelikož umožňuje těžbu na vašem mobilu, což znamená menší náklady na hardware, žádné technické znalosti a apeluje na trh s 2,2 miliardami uživatelů smartphonů po celém světě.

Jak začít?

Z počátku budeme potřebovat veřejný klíč naší e-wallet neboli číslo naší peněženky, na kterou nám budou posílat jednotky ETN, ať už z těžení nebo odkudkoliv.

Postup registrace:

 1. Účet neboli peněženku vytvoříme na my.electroneum.com
 2. Zaregistrujte se pomocí jedinečného uživatelského jména a hesla (můžete se zaregistrovat také pomocí vašeho účtu na Facebook). Párkrát si během tohoto procesu klikneme na tlačítka nejsem robot, je to z důvodu, aby společnost Electroneum věděla, že nejste žádný bot a nesnažíte se udělat nějakou levárnu na jejich web.
 3. Poté budete muset ověřit svou e-mailovou adresu kliknutím na odkaz v e-mailu odeslaném na zadanou adresu.
 4. Zadejte vaše aktuální číslo mobilního telefonu. Společnost Electroneum pošle potvrzovací kód těmto mobilním číslům (preventivní opatření proti spamerům při vytváření více účtů).
 5. Po příchodu zprávy SMS zadejte potvrzovací kód.
 6. Uveďte e-mailovou adresu, která bude použita k resetování kódu PIN v případě, že na něj zapomenete (tato e-mailová adresa se musí lišit od původní e-mailové adresy).
 7. Nyní zadejte nový pětimístný PIN kód a potvrďte jej. Aplikace později vás požádá o tento PIN kód při spouštění nebo před zpracováním jakékoliv transakce.
 8. A na závěr bude potvrzovací e-zpráva (e-mail) zaslán na vaší e-mailovou adresu (ten, se kterým jste se přihlásili) a potvrdíte zadaný e-mail pro obnovení kódu PIN.
 9. Nyní se můžete přihlásit k aplikaci Electroneum pomocí výše uvedené e-mailové adresy, hesla a PINu.

Po přihlášení pravděpodobně budete muset zařízení ověřit kliknutím na odkaz odeslaný na vaši e-mailovou adresu (jedná se o jednorázový postup k ověření vaší IP adresy a zabraňuje někomu jinému v přístupu k vašemu účtu pomocí jiné IP adresy) .

Hacknout se dá cokoliv, ale bezpečnosti není nikdy dost. Když už mám mít hacknutý účet, tak ať si to mistr programátor řádně užije.

Těžení

Abychom mohli začít těžit následujte tyto kroky:

 1. Stáhneme si aplikaci z GooglePlay, pro iOS zatím aplikace není. Tato aplikace je dostupná pouze pro mobily, tablety nejdou.
 2. Přihlásíme se do aplikace pomocí výše vytvořenými údaji.
 3. V aplikaci dole dejme Miner a klikneme na Start Mining

Důležité informace

Tento způsob těžení není úplně totožný s klasickým těžením. Jde o to, že aplikace Electroneum vyhledává a používá jen možný výkon vašeho procesoru. Je to z toho důvodu, že klasické těžení využívá váš hardware na 100%, takže grafiky a procesory jedou na plné obrátky a může se stát, že se vám to zničí, pokud nemáte dobré chlazení a perfektně vyřešená rozestavění Mining Ringů. Dále váš procesor v telefonu nemá takový výkon jako 6 nejnovějších grafik a počítače za 80 000 CZK určené pouze pro těžbu kryptoměn. Aplikace běží na pozadí, takže u novějších telefonů ani nepoznáte, nějaký rozdíl ve výkonu.

Na svém telefonu těžím přerušovaně abych aplikaci mohu pořádně odzkoušet.

Po 3 dnech nepřetržitého těžení jsem nasbíral tyto data:
Za 56 hodin používání využila aplikace 6,76 MB, 12% mé baterky a natěžila 33,71 ETN.


Přikládám zde snímky z mého těžení

Počet natěžených jednotek ETN

Electroneum mobilní miner


Využití dat

Electroneum využití dat


Využití telefonu

Electroneum využití telefonu

Zkušenosti

Aplikace vaší vytěženou odměnu vyplácí, někdy se jedná o dny někdy to trvá klidně i týdny. V aplikaci si můžeme rovnou i spočítat výdělek v páru ETN/CZK. Dále pak můžeme v aplikaci pozorovat její ekonomický stav a nebo se rovnou nechat přesměrovat na burzu a obchodovat.

Kalkulátor

Electroneum kalkulátor


Burzy

Electroneum burzy


Staty

Electroneum staty

Bonusy pro každého

Jako většina společností a byznysů i tento má svůj Refferal Program. Pokud někdo nový zadá váš refferal kód nebo si naskenuje QR Code vy dostáváte 5% z jeho těžby a váš kamarád, přítel nebo člověk, kterého doporučíte dostává 1% ze všeho co on vytěží. Takže strategie Win Win. Můj kód je 842BA6 nebo

Refferal Code

Zajímají tě další kryptoměny? Koukni na moje rozbory.

Rozbory kryptoměn
Aktivní AdBlock
Zavřít Adblock je zapnutý

Tento web používá reklamy jako monetizaci obsahu pro její chod. Nejsou tu žádné pasti na uživatele typu vyskakovací okna a podobně. Pokud máte rádi tento web stačí ho podpořit tím, že si v Adblocku nastavíte vyjímku pro tento web Cryptopedia.cz. Děkuji mockrát :-)

Zavřít reklamu