Návod jak těžit kryptoměny

Těžit kryptoměnu může každý, kdo vlastní nějaké funkční zařízení s grafickou kartou.

Těžení kryptoměny

Návod jak těžit kryptoměny

Těžení kryptoměny, je činnost, při které těžař zpracovává transakce v blockchainu (v síti dané kryptoměny).

Různé kryptoměny mají odlišené algoritmy a způsob nastavení těžby. Existují zde i pooly, které jsou přívětivé pro jakéhokoliv uživatele.

Co je k tomu potřeba?

Zaprvé je potřeba zařízení, které má v sobě grafickou kartu, základní desku, procesor, zdroj, RAM a nejlépe i chladicí systém. Mezi tato zařízení můžeme zařadit například smartphony, tablety, stolní počítač nebo notebook.
Dále potřebujeme internet, elektřinu a prostor, který bude převážně chladný.

Co je Hash rate?

HASH rate je nejdůležitější číslo v těžení kryptoměn. To je číslo, které pochází z výkonu vaší grafické karty. Čím větší hash rate, tím větší šance, že vyřídíte více transakcí v blockchainu. Hash rate si můžete zjistit například na miningchamp.com. Pokud máte výkonný herní počítač může zvládnout více než 95 H/s což je okolo 1.2 Bytecoinu za hodinu.

Jak začít těžit kryptoměny?

Pokud jsme splnili všechny tyto podmínky, najdeme si vyhovující Pool. Zpočátku doporučuji MinerGate, stačí se zaregistrovat, stáhnout z jejich stránek klienta do mobilu či počítače, vybrat si kryptoměnu, kterou chceme těžit a vytvořit si ze svého zařízení horníka.
Vcelku pochopitelně si každý Pool vezme svoji provizi, ale ta není tak velká, aby ovlivňovala výsledný profit.

Proces těžení kryptoměny

Společně s vámi je v sítí několik stovek těžařů, kteří se snaží vydělat na té samé činnosti. Čím výkonnější stroj máte, tím větší máte šanci transakci potvrdit a přijít si tak na svoji odměnu. Požadovaný výkon pro těžbu se určuje podle uživatelů kryptoměny. Na Bitcoin, který byl ze začátku lehce těžitelný například i na zařízeních  RaspberryPI v době, kdy se o Bitcoin zajíalo jen pár lidí, bychom dnes potřebovali zařízení minimálně za 100 000 Kč, abychom si něco vytěžili a měli výdělek.

Jakou kryptoměnu těžit?

Pokud máte svojí oblíbenou kryptoměnu, ujistěte se, že je těžitelná. Některé druhy tuto činnost neumožňují a důvody jsou různé. Zda je těžitelná nebo ne zjistíte třeba na stránce coinmarketcap.com u detailu každé měny. Pokud uvidíte štítek Mineable, vyhledejte příslušný Pool a začněte těžit.

Například kryptoměnu Electroneum lze těžit i na vašem mobilu. Tato kryptoměna je průkopníkem v oblasti těžení. Návod jak těžit electroneum.

Technická část

Těžení kryptoměny je velice náročný proces pro jakýkoliv hardware. Jelikož tento proces využívá 100% vašeho výkonu, vzniká zde větší spotřeba elektřiny, neobvyklé zahřívání hardwaru, přičemž běžné počítače nejsou přizpůsobeny aby fungovaly na 100% svého výkonu po dobu 24/365, takže jej občas musíte vypnout a „dát jim pauzu“, aby se příliš nepřehřívaly.

Pro těžení kryptoměny existují speciální počítačové komponenty, které jsou přizpůsobeny těmto podmínkám a z nich se skládají speciální počítače. Průměrný počítač pro těžbu kryptoměn lze složit cca za 50 000 Kč. Komponenty se dají sehnat v běžných obchodech jako je Amazon nebo Alza.

Jak vypadá težařský počítač

Na závěr

Pokud jste nadšenci kryptoměn a kromě investiční části vás zajímá i ta technická, s chutí do toho! Blockchain je mimořádná technologie, která je tak jako tak budoucnost technologií.

Aktivní AdBlock
Zavřít Adblock je zapnutý

Tento web používá reklamy jako monetizaci obsahu pro její chod. Nejsou tu žádné pasti na uživatele typu vyskakovací okna a podobně. Pokud máte rádi tento web stačí ho podpořit tím, že si v Adblocku nastavíte vyjímku pro tento web Cryptopedia.cz. Děkuji mockrát :-)

Zavřít reklamu