Jak optimalizovat Smartphone pro lepší hashrate

Čím více výkonu, tím více jednotek ETN!

Návod jak zrychlit Smartphone pro lepší hashrate

Návod jak zrychlit Smartphone pro lepší hashrate

V tomto článku se podíváme na zrychlit váš telefonu, abychom mohli vytěžit co nejvíce jednotek ETN.

Proč je optimalizace nutná?

Čím více výkonu máme tím více můžeme vydělat. Na pozadí každého smartphonu běží aplikace, které se v různých časových úsecích aktualizují.

Například pokud máme Android automaticky se nám aktualizuje Gmail, poloha, Mapy, chodí nám notifikace z Facebooku, Instagramu a ostatních aplikací. Tyto aplikace dohromady zabírají nějaké místo na naší RAM kartě a využívají procesor telefonu, uložišťe, data prostě veškerý hardware.

TAKÉ PŘEČTĚTE: Jak si nastavit těžbu na svém Smartphonu

Pokud máte rychlejší telefon, dostanete vyšší hashrate, než pomalejší model. Pokud například hrajete hru náročnou na CPU (procesor), bude váš hashrate dočasně snížen, dokud hra nebude ukončena.
Čím více máte k dispozici výkon CPU, tím rychlejší bude váš telefon.

Podívejme se tedy na to, jak snížit aktuální využití procesoru:

Tipy na zvýšení výkonu CPU

Zde je několik věcí, které může urychlit váš smartphone. Každá z možností přidá do vašeho telefonu trochu větší kapacitu CPU, která se v průběhu času projeví právě na počtu mincí.

1. Aktualizujte verzi systému Android

Prvním krokem je zajistit, aby vaše verze systému Android byla aktuální vůči vašemu zařízení. Nové verze vždy obsahují vylepšení a opravy chyb, které zrychlují telefon. Aktualizaci software najdete v nastavení telefonu, úplně dole pod položkou „Informace o telefonu (7.1.1)“

Pokud je k dispozici aktualizace, ujistěte se, že jste před aktualizací připojeni k síti WiFi, protože to může vyžadovat spoustu dat.

2. Odinstalujte nebo deaktivujte všechny nepoužívané aplikace

Nejen, že nepoužívané aplikace zabírají spoustu úložného prostoru, ale také zpomalují váš telefon prostřednictvím procesů, které běží na pozadí. Proto je vhodné zakázat nebo odinstalovat aplikace, které jste za poslední 2 měsíce nepoužívali.

Přejděte do Nastavení > Správce výkonu a podívejte se jaké aplikace nejvíce drtí váš hardware.

Poté vyberte ty, které nejvíce ovlivňují výkon a odinstalujte je.

3. Vyčistěte domovskou obrazovku

Obrazovka na vašem telefonu může také využít spoustu CPU, zvláště pokud zde máte mnoho widgetů. Widgety na domovské obrazovce neustále komunikují se svými aplikacemi typu back-end a zobrazují aktuální informace.

Dlouhým stisknutím tlačítka na ploše můžete upravovat. Pak je můžete držet a přetáhnout widgety do koše a odstranit je.

A když jste na tom, proč ne odstranit všechny nepotřebné klávesové zkratky pro aplikace na domovské obrazovce, které nikdy nepoužíváte! Při odebrání zástupce aplikace z domovské obrazovky nezapomeňte, že aplikace zůstává nainstalována a budete ji moci najít v zásuvce aplikace, pokud ji budete potřebovat znovu.

4. Použijte statické tapety místo živé tapety

Živé tapety jsou úžasné, aby se na ně dívaly a spolupracovaly, ale přicházejí za výpočetní cenu. Využívají spoustu výpočetní síly k vytváření a vykreslení animací, které vidíte na obrazovce.

Spíše přepněte na statický obraz tapety, jak na domovské obrazovce, tak na obrazovce uzamčení.

5. Snížit automatickou synchronizaci

Abychom vám poskytli aktuální informace, mnoho aplikací se synchronizují automaticky se servery na internetu v pozadí. Například váš e-mailový program často kontaktuje s e-mailovým serverem a kontroluje, zda jsou nějaké nové e-maily.

To je dobré pro aplikace, jako jsou zprávy nebo e-mail, ale u vzácně používaných aplikací je to přehnané.

6. Vymazání dat aplikací v mezipaměti

Některé aplikace ukládají informace do speciální části paměti nazvané vyrovnávací paměť . To jim umožňuje, aby se při příštím spuštění rychleji spustily, což je dobré, když máte povolené aplikace, které používáte často, jako jsou aplikace pro zasílání zpráv nebo aplikace sociálních médií.

Ale u aplikací, které jsou zřídka používány, to nemá žádné výhody. Soubory mezipaměti mnoha aplikací se časem přidávají a uchovávají mezipaměť obsazenou.

7. Individuální Launcher

Přestože Android přichází s vlastním vestavěným spouštěčem (část, která ovládá domovskou obrazovku a část pro aplikace), máte možnost používat spouštěč třetí strany.

Ve skutečnosti mnoho výrobců telefonů, jako je například Samsung, má již při nákupu telefonu již vlastní spouštěč povolený.

Chcete-li zvýšit výkon, můžete z obchodu Play Store stáhnout spouštěč jiného výrobce, jako je například Launcher . Mějte na paměti, že zvýšení výkonu, které přicházejí s různými startovacími zařízeními, se liší od telefonu k telefonu. Budete ji potřebovat stáhnout a zjistit, jak telefon reaguje. Ujistěte se, že můžete snadno přepnout zpět na starý spouštěč, pokud nový skončí tím, že zhoršíte situaci.

8. Nastavte aplikace, které se mají aktualizovat pouze přes Wifi

Ve většině případů uživatelé umožňují aktualizaci aplikací kdykoli v době, kdy je k dispozici aktualizace. Zatímco aktualizace je pro váš telefon dobrá, vyžaduje časté dotazování v Obchodě Play, aby zjistila, zda je k dispozici nová verze, a poté vyžaduje spoustu výpočetní síly ke stažení a instalaci nové verze.

Proč nehromadit všechny tyto aktualizace dohromady, když se vrátíte domů do wifi?

9. Zkuste Starý, osvědčeny restart

Pokud se vše ostatní nepodaří, někdy to nejlepší, co váš telefon potřebuje, je jednoduché restartování zařízení. Restartování vymaže veškerou nepotřebnou paměť RAM a spustí telefon na čisto, pokud jde o mezipaměť a paměť. Časté restarty (jednou za dva dny nebo tak déle) mohou znamenat dlouhou cestu k optimalizaci vašeho výkonu.

Další pokročilé možnosti

Některé další pokročilé možnosti, které můžete zkusit zlepšit výkon vašeho telefonu, jsou (doporučujeme pouze pro pokročilé uživatele):

  • Nainstalujte vlastní ROM
  • Rootujte své zařízení

Bitcoin zdarma každou hodinu + $200 výhra?

Návod na Bitcoin zdarma
Aktivní AdBlock
Zavřít Adblock je zapnutý

Tento web používá reklamy jako monetizaci obsahu pro její chod. Nejsou tu žádné pasti na uživatele typu vyskakovací okna a podobně. Pokud máte rádi tento web stačí ho podpořit tím, že si v Adblocku nastavíte vyjímku pro tento web Cryptopedia.cz. Děkuji mockrát :-)

Zavřít reklamu