Bitcoin

Rychlý přehled
Aktuální hodnota
/ 24h
Označení BTC
Ikona Bitcoin ikona
Koupit lze na
Obchodní platformy

Bitcoin je zatím nejstarší a nejuznávanější kryptoměna na světě. Řadí se mezi digitální měny. Tento způsob měny je plně decentralizovaný a je nastaven tak, aby jej nemohl nikdo ovlivňovat. Bitcoin vznikl v roce 2009 skupinou/člověkem (o tom se stále vedou debaty) Satoshi Nakamoto.

V roce 2010 vznikla společnost Bitcoin Foundation, která se stará o infrastrukturu, sledování hrozeb, propagaci a vylepšování protokolu, na kterém Bitcoin běží.

Kryptoměnu bitcoin začíná přijmat stále více firem a živnostníků, jako je například Amazon, Alza atd. Tento coin má velkou hodnotu i v jiných odvětvích než pouze IT.

Technická specifika:

Transakce mezi dvěma uživateli je o hodně rychlejší než bankovní převod a poplatky za tuto transakci se řídí blockchainovými podmínkami. Rychlost převodu se pohybuje v rozmezí 30 minut až 2 hodin. Rychlost transakce záleží na momentální vytíženosti sítě.

Pokud si chceme Bitcoin pořídít, musíme mít vlastní peněženku, kam nám jednotky bitcoinu přijdou. Bitcoin lze směnit za FIAT měny ve virtuálních směnárnách nebo vyobchodovat na burze.

V tuto chvíli je Bitcoin rozdělen na 5 typů (hard fork).

  • Bitcoin XT
  • Bitcoin Unlimited
  • Bitcoin Classic
  • Bitcoin Cash
  • Bitcoin Gold

Posudek:

V tuto chvíli je to jeden z nejstálejších a nejstarších coinů na světě. I když má dnes už vysokou hodnotu, a někteří tvrdí, že dále už neporoste, jeho růst je stále možný díky navázování nových spoluprací, zvýšeného zájmu obchodníků i ostatních lidí. Doporučuji investovat. Vyplatí se na dlouhodobé i krátkodobé investice.

Zpět na Rozbory coinů

Chceš investovat do kryptoměn?

Kouknout jak na to