TOP 5 Bitcoin milionářů

Převážná většina lidí na této planetě hledá způsoby jak si zlepšit život. Není tomu tak dávno, kdy Bitcoin byl spatřen jako příležitost některými vizionářskými lidmi. Tenkrát byla tato technologie zcela nová a pro nikoho neznámá a tudíž investice byli velice riskantní. Jejich odměna převýšila několika násobně jejich očekávání. Zde jsou příběhy 5 z nich.

TOP 5 Bitcoin milionářů

TOP 5 Bitcoin milionářů

1. Charlie Shrem

Charlie Shrem

Charlie Shrem ještě studoval na Brooklynské vysoké škole v roce 2011, když se poprvé dozvěděl o kryptoměně Bitcoin. Koupil 500 BTC za cenu 3 dolarů. Když cena vzrostla o 20 dolarů, koupil dalších tisíc. Později založil společnost Bit Instant, která umožňovala uživatelům nakupovat Bitcoiny od více než 700 000 obchodů včetně Duane Reade a Walmart. Od té doby společnost Bit Instant uskutečnila celkem 14 milionů dolarů v Bitcoinu. Jeho celkové bohatství činí 45 milionů dolarů.

2. Dvojčata Winklevoss

Dvojčata Winklevoss

Slavní dvojčata nejdříve vydělal pěkný balík na Marku Zuckerbergu a jeho Facebooku a k tomu pak ještě přidali Bitcoin. Podle NY Times investovali do Bitcoinu 11 milionů dolarů, což z nich činí dva z nejbohatších v Bitcion klubu. V roce 2013 tvrdili, že drží 1% z celkového počtu existujících kryptoměny Bitcoin. Jejich čistá hodnota přesahuje 400 milionů USD.

3. Yifu Guo

Yifu Guo

Zatímco studoval na univerzitě v New Yorku, Yifu Guo těžil Bitcoiny, aby získal nějaké peníze. Bylo to docela příjemné platil nájemné a účty za vytěžené mince. Nakonec Guo začal chápat potenciál a budoucnost Blockchainu a Bitcinu. Později opustil školu a založil firmu s názvem Avalon – první aplikační specifický integrovaný obvod (ASIC). Čipy ASIC byly téměř 50krát rychlejší než grafická karta a stáli mnohem méně. Tento vynález způsobil obrovské zájem v komunitě Bitcoin a velmi brzy Avalon nestíhal dodávat další a další. Lidé byli ochotni platit vyšší ceny za ASIC. Na internetové aukci ebay byl prodán jediný ASIC o objemu 1 500 dolarů za 20 000 dolarů.

4. Jered Kenna

Jered Kenna

Bývalý námořní a současně prominentní podnikatel Jered Kenna, má také místo v seznamu Bitcoinových milionářů. Jako podnikatel, Kenna zaznamenal úspěchy, selhání, ale i přesto pokračoval dále ve své vizi. První nákupy Bitcoinu se pohybovali za pouhých 0,2 dolarů za jednotku . Později je obchodoval už za 258 dolarů. Nikdy nezveřejnil jeho čistou hodnotu Bitcoinů, ale pověsti tvrdí, že je to asi 30 milionů USD.

5. Roger Ver

Roger Ver

Tento muž je v podstatě známý pro své dřívější aktivity.  Nejvíce známou je pozoruhodný běh pro Kalifornii – státní shromáždění v roce 2000. Když se poprvé dozvěděl o Bitcoinu vzdal své každodenní práce a začal se neustále o tom vzdělávat. O týden později byl převezen do nemocnice a medikován pro chybějící spánek. Byl jedním z prvních investorů společnosti Bit Instant a je dobrým přítelem s Charliem Shremem (číslo 1 v našem seznamu). Ale největší z jeho investic zahrnující miliony dolarů jsou BitPay, Ripple a Blockchain. Tyto tři projekty mu přinesly zisk, který z něho udělal milionáře. Jeho odhadovaná čistá hodnota přesahuje 52 milionů USD. Je také známý jako „Bitcoin Jesus“ pro jeho názor a pracuje pro Bitcoins. Nyní se podílí na různých vznikajících projektech společnosti Bitcoin.

Chceš se taky stát Bitcoin milionářem?

Zjistit více
Aktivní AdBlock
Zavřít Adblock je zapnutý

Tento web používá reklamy jako monetizaci obsahu pro její chod. Nejsou tu žádné pasti na uživatele typu vyskakovací okna a podobně. Pokud máte rádi tento web stačí ho podpořit tím, že si v Adblocku nastavíte vyjímku pro tento web Cryptopedia.cz. Děkuji mockrát :-)

Zavřít reklamu