Útok hackeru položil další burzu o 30M dolarů

Tato burza se zavázala odškodnit své investory. O kterou burzu se jedná? Čtěte dále.

Bithupump pod útokem hackerů

Útok hackerů okradl další burzu o 30M dolarů

Dnešním obětním beránkem je burza Bithumb, jedna z největších burz pro kryptoměny na světě, bbyla hacknuta a přišla o přibližně 31,6 milionu dolarů.

Burza pozastavila všechny vklady přibližně v 00:53 UTC a začala převádět velké množství Ethereum do offline peněženek (digitální peněženky, které nejsou připojeny k internetu). Kryptoměna Ripple údajně patří k odcizeným denominacím.
Graf Ripple

Podle místního zpravodajského serveru JoongAng Daily provedla burza 16.tého naléhavou“ bezpečnostní kontrolu, konkrétně se připravovala na přesun hesel do offline peněženky při přípravě na útok“. Skutečný hack se konal na 19.tého, podle CoinTelegraph Japan, který cituje, že hack byl detekován službou Sentinel Protocol.

Burza se zavázala odškodnit své zákazníky z vlastní kapsy, tvrdí JoongAng Daily. „Pokud se vás útok týká, uděláme plnou náhradu vašich investic. Nemám na vás žádné škody, takže nemějte strach, „řekl Bithumb (přeložen z korejštiny).

Bithumb byl také hacknut v červenci 2017 , kde byly odcizeny osobní údaje 30 000 zákazníků. Zloději tyto informace použili k přístupu na jejich účty.

Navzdory tomu došlo k nárůstu zisku o 171 procent v průběhu roku 2017. V dubnu 2018 bylo denně manipulováno s krypto obchodem kolem 200 milionů dolarů a dnes je tato částka 400 milionů dolarů, čímž se stává šestou největší burzou krypto světa.

V lednu burza spolupracovala s velkým nákupním centrem v Jižní Koreji a umožnila kryptoměnové platby v prodejnách. V březnu oznámila, své plány o Bitcoin bankomatech a Bitcoin platbách v kioscích potravin.

Jak bezpečně uchovat kryptoměny?

Bezpečnostní peněženky
Aktivní AdBlock
Zavřít Adblock je zapnutý

Tento web používá reklamy jako monetizaci obsahu pro její chod. Nejsou tu žádné pasti na uživatele typu vyskakovací okna a podobně. Pokud máte rádi tento web stačí ho podpořit tím, že si v Adblocku nastavíte vyjímku pro tento web Cryptopedia.cz. Děkuji mockrát :-)

Zavřít reklamu